Palo Santo, czyli..?

Palo Santo, czyli..?

Nie od dziś wiadomo, że uwielbiamy kadzidła i to w każdej postaci! Jednym z nich jest kultowe Palo Santo, które bije rekordy popularności. To roślina rodzima z Amazonii, inaczej nazywana Świętym Drzewem. Nie wiem czy wiecie, ale Palo Santo jest jednym z najintensywniej pachnących drzew na świecie. Jego zapach jest unikalny, wyraźny, niepowtarzalny i intrygujący. Święte Drzewo należy do rodziny cytrusów i ma słodkie nuty sosny, mięty i cytryny. Jego zapach można określić jako drzewny z cytrusową nutą. Rytualne palenie Palo Santo sięga czasów Imperium Inków, gdzie było używane podczas ceremonii duchowych i jako rodzaj medycyny ludowej. 

Dzisiaj, prawie 500 lat później, Palo Santo jest nadal używane w społecznościach Ameryki Środkowej i Południowej przez szamanów i uzdrowicieli, którzy wierzą w jego moc oczyszczania aury, zwiększania przepływu dobrej energii i ochrony przed złymi wibracjami, używając go podczas ceremonii i rytuałów.

Palo Santo tradycyjnie stosowane jest do energetycznego oczyszczania i balansowania energii. Usuwa negatywną energię, neutralizuje napięcia w ciele, uspokaja emocje i harmonizuje umysł. Jego zapach wpływa kojąco na zmysły, wykazując zbawienne działanie w przypadku stresu. Podnoszący na duchu zapach Palo Santo jest również idealnym partnerem do medytacji, jogi, czy pracy z oddechem.

Palo Santo używane jest również jako naturalny środek na przeziębienia i grypę, a także objawy stresu. Łagodzi objawy astmy, bóle głowy, niepokój, depresję i zmniejsza stany zapalne. Znany ze swojego uspokajającego działania, wspiera również układ odpornościowy i nerwowy, co pomaga w szybszym powracaniu do zdrowia. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, a także wspiera w walce z infekcjami wirusowymi i grzybicznymi.

Palo Santo wprawia nas w pozytywne wibracje i energię, dlatego polecamy Wam do codziennego użytku!

My jesteśmy zachwyceni.

Team Le Sentiment.

2 thoughts on “Palo Santo, czyli..?

Comments are closed.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania. Przeglądając tę witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.